האורגנים בעמותה / חברה לתועלת הציבור

במאמר זה נסקור את האורגנים המחוייבים על פי חוק בעמותה ובחברה לתועלת הציבור (חל"צ), ונעמוד על ההבדלים ביניהם- לקריאת המאמר המלא 

קרא עוד...

דילמת ההתאגדות של עסקים חברתיים

עסק חברתי הוא ארגון היברידי – צירוף המילים "עסק" ו"חברתי" נשמע כמעט כאוקסימורון- לקריאת המאמר המלא מאת עו"ד לאה מילר-פורשטט

קרא עוד...

אחריות מנהלים ונושאי משרה באלכ"רים

מהן חובות הזהירות המוטלות על חברי ועד בעמותה ועל דירקטורים בחברה לתועלת הציבור? לקריאת המאמר המלא מאת עו"ד לאה מילר-פורשטט לחצו כאן

קרא עוד...

המדריך השלם לפיטורים חוקיים

כולם כבר יודעים כי עובד מפוטר זכאי להודעה מוקדמת ולפיצויי פיטורים בהתאם לתקופת עבודתו. אבל האם ידעתם, כי בנוסף לכך הפסיקה קבעה, כי על הליך הפיטורים להתבצע על ידי המעביד בתום לב ובאופן המכבד את העובד והנוהג בו בהגינות? במאמר זה נסקור את החובות החלות על המעביד החפץ לפטר עובד על מנת שפיטורים אלה ייחשבו לחוקיים.

 

קרא עוד...

זכויות העובד בסיום עבודתו - פיצויי פיטורין

עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד במאמר על כל מה שרציתם לדעת על פיצויי פיטורים. למאמר המלא לחצו כאן.

דמי הבראה

מהם דמי הבראה? מי זכאי לקבל אותם? מה התעריף לדמי הבראה? מתי יש לשלם דמי הבראה? כל התשובות במאמר מאת עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד. למאמר המלא לחצו כאן.

יחסי עובד-מעביד

מיהו עובד? מיהו מעסיק? כיצד בוחנים את טיב הקשר. עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד מסבירה במאמר מפורט. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן.

חופשה שנתית

מהו אורך החופשה השנתית? מי קובע את מועדי היציאה לחופשה? האם ניתן לצבור ימי חופשה? מהו פדיון חופשה? על כל אלה ועוד במאמר מאת עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן.

זכויות עובדת בהריון

זכויותיה של עובדת בהריון מפורטות במאמר מאת עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן.

זכויות עובדת לאחר לידה

חופשת לידה, דמי לידה, הגנה מפני פיטורים, חופשה ללא תשלום, התפטרות לצורך טיפול בילד - הזכויות המוקנות לעובדת לאחר לידה מפורטות במאמר מאת עו"ד גליה שמילוביץ גרינגרד. לקריאת המאמר המלא לחצו כאן.