עדכונים בדיני עבודה

 לקראת הכנת משכורות חודש יולי 2016, חשוב שתהיו מודעים למספר חידושי חקיקה שנכנסו לתוקף

קרא עוד...

הטעית וגם גזלת? טעויות בשכר שהעובד משלם עליהן

בעקבות מספר פרשיות שחשפו את התנהלות המדינה במקרה של טעות בשכר, עו"ד רות דונר מבקשת ליידע את העובדים, שהמדינה לא רשאית לתקן טעויות באמצעות שליחת יד לשכרם. על הכללים והנהלים שהמדינה מחויבת לנקוט לפני שהיא מתחילה בקיזוזים. 

קרא עוד...

כל מה שרצית לדעת על חגים

לקראת חג הפסח הקרב אלינו, נקדיש הפעם את הניוזלטר שלנו לזכויות עובדים בחגים - דמי חגים, עבודה בערבי חג ובחול המועד, חופשה במהלך החג, שי לחג ועוד.

קרא עוד...

הרפורמה במיסוי – מס שבח ומס רכישה

אינני מתיימרת במסמך זה למצות את כל רפורמת המסים בשוק הדירות למגורים. ספק רב אם למחוקק עצמו ו/או לנציגי מיסוי מקרקעין תשובות לכל השאלות שכבר מתעוררות ו/או כאלה שצפוי שיתעוררו.
מטרת המסמך היא להביא בפניכם סקירה כללית, אשר אני מקווה יהיה בה כדי "להדליק אצלכם נורות אדומות" ובהתאם, בליווי יעוץ פרטני, תפעלו לקבלת החלטה נכונה, אם לביצוע עסקה ואם להימנעות מביצועה.

קרא עוד...

על חשיבותו של אישור ניהול תקין לעמותה

ניהול תקין – לכאורה עניין שבשגרה, התמודדות עם "טופסייאדה" ועם מילוי דרישות רשם העמותות. בפועל לא כך הדבר. רבות העמותות שנכשלות במילוי משימה חשובה זאת, אשר בלעדיה אינן יכולות לתפקד. העדרו של אישור ניהול תקין פוגע באפשרויות גיוס התרומות לעמותות וסוגר בפניהן את האפשרות לפנות בבקשות לתמיכות כספיות ממשרדי הממשלה השונים. קיימים גורמים נוספים המתנים העברת כספים לעמותות בהמצאת אישור ניהול תקין. לדוגמא, רשויות מקומיות, המועצה להסדר הימורים בספורט וקרנות גדולות.

קרא עוד...

התנהלות כספית במלכר"ים ובעמותות

סקירה כללית על התנהלות כספית במלכ"רים ובעמותות שימוש במזומנים, המחאות וכרטיסי אשראי, העברות כספים מחשבון הבנק של העמותה, מורשי חתימה – חוברת רשם העמותות משנת 2010 לעניין ניהול תקין - וגם כמה מילים לקראת הגשת הדוחות לרשם העמותות בסוף יוני

קרא עוד...

חברה זרה לתועלת הציבור - רישום מלכ"ר זר בישראל

קונספט שונה לפעילות עמותות ידידים בחו"ל

במאמר זה נדון ברישומו של מוסד ללא כוונת רווח כחברה זרה לתועלת הציבור. מדובר בצורת רישום שלא רבים מכירים. מצאנו לנכון להביא בפניכם את המשמעויות שלה, שכן אנו מאמינים שיש בה כדי לפתוח צוהר לחשיבה חדשנית בהתנהלותן של עמותות ומלכר"ים זרים בישראל ויתכן גם פתיחת פתח לשיטות עבודה חדשות של עמותות המבקשות לפעול בחו"ל בכלל ובארה"ב בפרט.

קרא עוד...

מחשבות על מהפיכה חברתית

האם יש צורך לאחד את המחאה החברתית? האם תאגוד המחאה יכול להועיל לה? מהו המבנה המשפטי המתאים עבור תאגוד כזה?

 

קרא עוד...

שימוש במבנים משפטיים בדרך ליצירת סדר כלכלי-חברתי חדש

כיצד ניתן לעשות שימוש יצירתי במבנים משפטיים על מנת לרתום את המשפט למהפיכה החברתית-כלכלית שהולידה המחאה החברתית בישראל ובעולם.

קרא עוד...

הקשיים התקציביים העומדים בפני אלכר"ים בשנתיים הראשונות לפעילותם

איך יכולים אלכר"ים למצוא מענה לקשיים התקציביים העומדים בפניהם בתקופה שבין הקמת האלכ"ר לבין קבלת אישור על ניהול תקין לפעילותו.

קרא עוד...